środa, 29 stycznia 2014

Tworzymy idealny salon

 To salon jest ikoną naszego domu. Właśnie w salonie najczęściej przyjmujemy przychodzących gości, odpoczywamy po powrocie z pracy, dlatego powinien on być zaaranżowany starannie i z wysoką dbałością o szczegóły.


Jakie meble wybrać?

 Wybór mebli musi być bardzo przemyślany, muszą one tworzyć spójną i efektowną całość. Zbyt duża ilość mebli wygląda bardzo nieestetycznie i przytłacza osoby będące w pomieszczeniu.

 Przed wybraniem konkretnych mebli powinniśmy zadać sobie kilka kluczowych pytań : Jaki prowadzimy styl życia?Ile osób będzie korzystało z salonu?Co chcemy wyeksponować w naszym salonie?

Powyższe pytania pozwolą nam odpowiednio dobrać meble do naszych potrzeb. Należy pamiętać o odpowiednim doborze miejsc siedzących i stolików. Powinniśmy to zrobić tak, aby ilość miejsc była wystarczająca i odpowiednio dopasowana do pomieszczenia i innych znajdujących się w nim mebli. Ustawienie mebli także powinno być przemyślane. Należy pomyśleć o funkcjonalności pomieszczenia i kierując się wnioskami po przemyśleniach poustawiać odpowiednio zabudowę. Każdy salon, bez wątpienia, powinien spełniać funkcję wypoczynkową. To w nim relaksujemy się po ciężkim dniu pracy lub nauki, dlatego warto pomyśleć o wygodnej kanapie, kanapie narożnej czy fotelach. Swoją stylizacją meble wypoczynkowe powinny pasować do całego projektu pomieszczenia. To, czy wybierzemy meble z klasycznego materiału i w klasycznym stylu, czy skórzane i nowoczesne zależy od tego, co chcemy uzyskać i jaką potrzebę stawiamy na pierwszym miejscu. Kolejnym dodającym charakteru i funkcjonalności naszemu salonowi meblem jest meblościanka. Na niej wygodnie poukładamy przedmioty, które są nam potrzebne na codzień. W przypadku, kiedy decydujemy się na ustawienie telewizora i innych sprzętów elektronicznych, powinniśmy zatroszczyć się także o odpowiedni stolik, na którym te sprzęty ustawimy.

A może by tak coś nietypowego?

 Zupełną nowością w aranżacji wnętrz są meble wiszące. Jeżeli, więc decydujemy się na aranżację wnętrza salonu w stylu nowoczesnym, warto pomyśleć o takim, niecodziennym rozwiązaniu. Meble wiszące robią duże wrażenie na każdej osobie, która je zobaczy. Są nietypowe i oryginalne ale musimy pamiętać, aby ich nie przeciążać – mają określoną ładowność dostosowaną do mocowań mebli. Niestety mają one także wady. Podstawową jest to, że musimy dość mocno ingerować w strukturę ściany. Przy decyzji o zmianie mebli będziemy musieli poprawić jej wygląd.

Kolory w naszym salonie.
 Pamiętajmy także o odpowiednim doborze kolorów. Nie mogą być one jaskrawe, aby nie męczyły wzroku. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie kontrastu pomiędzy kolorem ścian i kolorem mebli. Kolory wnętrza powinny oddziaływać wyciszająco i relaksująco na psychikę użytkowników, ponieważ salon jest miejscem relaksu i rozrywki. Dobrym rozwiązaniem są ciemne kolory, stworzenie ciemniejszych ścian i wybranie jaśniejszych mebli. Stworzy to odpowiedni klimat w naszym salonie, idealny do relaksu i napełniający energią do różnych rozrywek.

 Powyższy artykuł ukazuje, że aranżacji salonu warto poświęcić więcej czasu i uwagi, bo tylko wtedy będzie on spełniał swoje zadanie. Najważniejszym aspektami aranżacji jest skupienie się nad funkcjami pomieszczenia i kolorami. To dzięki tym elementom będziemy chętnie w nim przebywać i dobrze się czuć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz